Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

14.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

14.04.2024 r.

 

1. Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski tydzień Biblijny obchodzony pod hasłem ”Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Poświęćmy swój czas na lekturę Słowa Bożego, szczególnie Dziejów Apostolskich.

 

2. 14 osób z naszej parafii włączyło się w dzieło Duchowej Adopcji w obronie poczętego ludzkiego życia. Odpowiadając na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski módlmy się o poszanowanie każdego życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 

3. We wtorek pierwszy dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O 18 tej Msza święta z kazaniem zakończona procesją eucharystyczną i uczczeniem relikwii św. Antoniego.

 

4. W tym tygodniu rozpoczynają się bezpośrednie przygotowania dzieci do I komunii świętej, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia. Prosimy Was o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

 

5. Przyszła niedziela jest niedzielą Dobrego Pasterza, zarazem Światowy Dzień modlitw o Powołania, rozpoczynający 61. Tydzień Modlitwa o Powołania do Służby w Kościele. Jest to okazja do wspólnej modlitwy w intencji powołań.

 

6. Również w przyszłą niedzielę o 15:00 Msza Święta w intencji pokoju w naszych rodzinach i na świecie połączona z Adoracją Najświętszego Sakramentu, którą prowadzi grupa modlitewna Królowej Pokoju.

 

7. Zapraszamy w niedziele od 10 do 13 do naszej kawiarenki parafialnej. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy wyjściu z klasztoru. 

 

8. Kolekta przyszłej niedzieli przeznaczona na dalsze prace remontowe prowadzone przy naszym klasztorze i parafii.  

 

Na nadchodzący tydzień życzymy obfitości łask Chrystusa Zmartwychwstałego, miłości, pokoju, wszelkiej pomyślności oraz opieki Matki Bożej Księżnej Wieliczki i sługi Bożego Br. Alojzego Kosiby

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK