Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

21.04.2024

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – Niedziela Dobrego Pasterza

21.04.2024 r.

 

1. Przeżywamy IV niedzielę Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Dzisiaj przypada Światowy Dzień modlitw o Powołania, który rozpoczyna 61 Tydzień modlitw o powołania. Pamiętajmy w modlitwie w tym tygodniu o tych, których Jezus powołał do pójścia za Sobą. Będziemy także prosić Jezusa Dobrego Pasterza o nowe powołania do służby Bożej, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów również z naszej parafii.

 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali:

  • We wtorek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, modlimy się w tym dniu szczególnie w intencji naszej Ojczyzny.
  • W środę wspomnienie obowiązkowe św. Fidelisa z Sigmarignen, kapłana i męczennika.
  • W czwartek, święto św. Marka Ewangelisty.

 

3. W poniedziałek wyjątkowo nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu po Mszy świętej wieczornej ponieważ dzieci komunijne mają spotkania przygotowujące do I komunii świętej.

 

4. We wtorek kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. O 18 tej Msza święta z kazaniem zakończona procesją eucharystyczną i uczczeniem relikwii św. Antoniego.

 

5. Rozpoczęliśmy bezpośrednie przygotowanie dzieci do I komunii świętej, która odbędzie się w sobotę 27 kwietnia o godz. 10:00 i 12:00. Prosimy Was o modlitwę w intencji dzieci i ich rodziców.

 

6. Od 10:00 zapraszamy do naszej kawiarenki parafialnej. Zachęcamy również do lektury prasy katolickiej, która znajduje się przy wejściu do klasztoru. Jest specjalny numer Gościa Niedzielnego, dla dzieci Promyczek Dobra czy Staś.

 

7. W sobotę kancelaria parafialna będzie nieczynna.

 

Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj jako składka inwestycyjna w naszej parafii.

 

W ubiegłym tygodniu do Boga bogatego w miłosierdzie z naszej parafii odeszli:

- śp. Marian Duchnik, zmarły w 79 roku życia. 

- śp. Witold Strzelecki, zmarły w 76 roku życia.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie… 

 

Obejmujemy Was wszystkich naszą modlitwą. Wszystkim parafianom, Gościom i dobrodziejom życzymy obfitych łask od Pana Jezusa Dobrego Pasterza i pełnego radości przeżywania niedzieli. Przyjmijmy dar Bożego Błogosławieństwa.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK