Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

23.02.2020

VII Niedziela Zwykła 2020

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE

7 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 lutego 2020 r.

 

1. Tradycyjnie ostatnia niedziela karnawału rozpoczyna w Kościele Katolickim w Polsce Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Poprzez wspólną modlitwę i refleksję pragniemy wynagradzać Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i za wszelkie zgorszenia. Tegoroczny 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będzie przeżywany w dniach 23-29 lutego pod hasłem: Szczęśliwe dzieci w trzeźwych rodzinach.

2. W poniedziałek za przyczyną św. Franciszka z Asyżu, modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne do naszych franciszkańskich wspólnot, po Mszy św. Wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.21.00.

3. We wtorek, w ramach przygotowania do jubileuszu 25 lecia koronacji papieskimi koronami obrazu MB Łaskawej zapraszamy na wieczór poświęcony budowaniu osobistej relacji z Jezusem i Maryją. Rozpoczniemy go Mszą świętą o godz. 19.30. O godz. 20.00 konferencja zatytułowana: Różaniec –wszystkie dźwięki łaski, którą wygłosi Paulin-o. Krzysztof Wendlik teolog, wykładowca i duszpasterz akademicki,. O godz. 20.45 wspólna modlitwa i o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. Szczegóły wtorkowego spotkania znajdują się na ulotkach wyłożonych w kościele, stronie internetowej oraz na facebooku.

4. Najbliższa środa, 26 lutego, to Środa Popielcowa, rozpoczynająca okres Wielkiego Postu. Na znak nawrócenia i pokuty nasze głowy zostaną posypane popiołem. Msze Święte w Środę Popielcową o godzinie 7.00, 8.00, 10.00 i 18.00. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły,polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Pamiętajmy też, że Wielki Post jest „czasem zakazanym” dla wszelkich hucznych wesel, zabaw i dyskotek.

W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM

NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:

  • W dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa.

  • W niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.

  • W środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży.

  • W piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii Krzyża św.

5. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych. Do jego uzyskania konieczne jest spełnienie zwykłych warunków, tj.: stan łaski uświęcającej, przyjęcie w tym dniu Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego.

6. Różaniec w niedziele wielkiego postu połączony z wypominkami rocznymi o godz. 10.00

7. W czwartek 27.02 o godz.17.00na Placu Kościuszki, przy fontannie odbędzie się różaniec pokutny za grzechy aborcji

8. W pierwszy piątek Wielkiego Postu obchodzimy w Kościele dzień modlitwy i pokuty za grzechy wykorzystania seksualnego nieletnich- Modlitwa Zranionego Kościoła. W tej intencji modlić 
się będziemy na Drodze Krzyżowej o godz. 6.30 i nabożeństwie Różańcowym

9. W przyszłą niedzielę 01 marca rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na internetowej stronie naszej parafii. W tym dniu o godzinie 16.00 Msza Św. w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

10. Już 28 lutego br. trafi do kin intrygujący i wyczekiwany film pt. „Najświętsze Serce”, poświęcony kultowi Serca Bożego. opowiada o pisarce Lupe Valdes, która poszukuje inspiracji do napisania książki. Przypadkiem trafia na sprawę kultu Serca Bożego. W celu zbadania sprawy wybiera się do Francji, a konkretnie do Paray-le-Monial, gdzie miały miejsce objawienia. Widzowie wraz z pisarką przeżywają fascynującą przygodę i spotkania z różnymi ludźmi. W filmie pojawiają się również Łagiewniki i kult miłosiernego Serca objawiony tam s. Faustynie. Arcybractwo Straży Honorowej zaprasza na projekcje filmu do Wielickiej Mediateki w przyszłą niedzielę 1 marca o godz. 17.00

11.Spotkanie najstarszej grupy młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się 01. Marca po Mszy św. o godz. 9.00

12. Zapraszamy do udziału w Zimowej Spartakiadzie Młodzieży organizowanej przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży na stokach narciarskich w Kasinie. Informacje na plakacie w gablocie i u o. Mariusza Tabora.

13.W zakrystii jest do nabycia prasa katolicka. Marcowy Mały Gość Niedzielny, oraz Gość Niedzielny a w nim o sensie wielkopostnych umartwień oraz o tym, co papież Franciszek napisał w swojej nowej Adhortacji

 

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru

życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżyciu czasu Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK