Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

01.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu 2020

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1 NIEDZIELA Wielkiego Postu
01 marca 2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które prowadzone będą przez ks. Krzysztofa Strońskiego i ewangelizatora pana Zygmunta Romanowskiego, grającego wspaniale na gitarze. Razem podróżują po świecie dając świadectwo i głosząc rekolekcje oraz misje parafialne. Ks. Krzysztofowi i Panu Zygmuntowi życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Pani naszej Łaskawej.

2. Jutro, drugi dzień rekolekcji, o godz. 6.30 – Droga Krzyżowa, o godz. 8.00 – Msza św. z nauką ogólną. Na godz. 15.00 serdecznie zapraszamy na Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem. O 17.30 – Nabożeństwo Różańcowe i o godz. 18.00 – Msza św. z nauką ogólną. Po Mszy św. Wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

3. Cały Program rekolekcji wywieszony jest na tablicy ogłoszeń oraz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii oraz na Facebooku. Wyłożony jest również przy wyjściu z kościoła i na bocznych ołtarzach. Weźmy je do swoich domów i tak zaplanujmy najbliższe dni, aby móc wziąć udział w rekolekcjach wielkopostnych.

W CZASIE WIELKIEGO POSTU GORĄCO ZAPRASZAMY DO NASZEGO SANKTUARIUM NA NABOŻEŃSTWA PASYJNE:
• w dni powszednie o godz. 6.30, Droga Krzyżowa;
• w niedzielę o godz. 16.30 Droga Krzyżowa i o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym;
• w środy o godz. 17.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży – zapraszamy dzieci przystępujące w naszej świątyni do pierwszej komunii świętej;
• w piątki zapraszamy na nabożeństwa pasyjne tzw. „Piątki Marcowe”. O godz. 8.00 Msza św. Bezpośrednio po Mszy św. nabożeństwo Drogi Krzyżowej i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Na zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i uczczenie relikwii Krzyża św.

4. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy, które zostały odpuszczone co do winy. Odpust ten możemy ofiarować za siebie lub za zmarłych.

5. 04 marca (w środę) o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. spotkanie w Auli św. Jana Pawła II.

6. W przyszłą niedzielę, 08 marca po Mszy św. o godz. 12.00, odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku przystąpią w naszym Sanktuarium do pierwszej komunii świętej.

7. W dniach od 03 do 10 października br. organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły zamieszczone są w Gablocie przed kościołem, a zapisy prowadzi o. Krzysztof Bobak.

8. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego oraz Źródło.

9. Miasto i Gmina Wieliczka zwraca się do mieszkańców z prośbą o udostępnienie pamiątkowych listów, dokumentów, okolicznościowych obrazków, wpisów i dedykacji związanych bezpośrednio z osobą biskupa krakowskiego Karola Wojtyły, a następnie papieża Jana Pawła II. Z zebranych materiałów zostanie stworzona wystawa poświęcona związkom Ojca Świętego z ziemią wielicką. Wystawa zostanie zaprezentowana w ramach obchodów 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Zbiórka prowadzona jest do 8 marca br. w centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Tam też możemy uzyskać szczegółowe informacje.

10. 01 marca br. w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce (Rynek Górny 6), w godzinach między 10 a 18 odbędzie się charytatywny kiermasz, z którego cały dochód zostanie przeznaczony na leczenie Marysi Miąsko. Dziewczynka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni, a pieniądze zbierane są na bardzo kosztowną terapię genową w Stanach Zjednoczonych. Kwota, jaka jest potrzebna na leczenie to ponad 9 milionów złotych, dlatego trzeba nam wielu otwartych serc w tej trudnej walce. Zatem serdecznie wszystkich zapraszamy na kiermasz! Będzie tam można znaleźć ubrania, książki, artykuły gospodarstwa domowego i jednocześnie wspomóc zbiórkę. Wszystkim bardzo dziękujemy!

Parafianom, Dobrodziejom, Sympatykom naszego kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask Bożych, w dobrym przeżyciu Rekolekcji oraz Wielkiego Postu.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK