Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

15.03.2020

III Niedziela Wielkiego Postu 2020

OGŁOSZENIA NA 3 NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU
15 MARCA 2020 R. 

Drodzy Parafianie, Dobroczyńcy oraz Sympatycy naszego Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej.

1. W związku z realnym zagrożeniem zarażenia koronawirusem, jako wspólnota ojców i braci Franciszkanów w Wieliczce, pragniemy zapewnić o naszej modlitwie w Waszej intencji, którą obejmujemy przede wszystkim chorych i cierpiących z powodu epidemii. Zachęcamy również Was, by do wspólnego rodzinnego pacierza włączyć intencję błagalną za naszą Ojczyznę. Niech modlitwa, będzie naszym wspólnym konkretnym darem duchowym dla tych, którzy zmagają się z chorobą, którzy są odpowiedzialni za to, by naszą Ojczyznę uchronić od epidemii. W naszym Sanktuarium w trakcie każdej Mszy świętej (po komunii) śpiewamy Suplikacje, czyli ufne wołanie do Boga: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny, zachowaj nas Panie”. Ta modlitwa jest nieprzypadkowa, ponieważ ta właśnie modlitwa jest podejmowana w chwilach zagrożenia, a zarazem bezradności człowieka. Bóg jest tym, od którego wszystko zależy, dlatego w jego ręce składamy nasze wysiłki, nasze starania, możliwości intelektu, możliwości medyczne, ale przede wszystkim naszą ludzką bezradność. Pragniemy poinformować, że nasze Sanktuarium pozostaje otwarta dla wszystkich, którzy pragną tu przybyć i spotkać się z Jezusem i Maryją. Jak dotąd wszystkie sakramenty i Msze św. sprawowane są bez zmian z wyjątkiem niektórych nabożeństw. Jednocześnie informujemy, że w niedzielnej Mszy świętej, 15 Marca 2020 br. nie może uczestniczyć więcej niż 50 osób, dlatego zachęcamy, aby pozostać w domach. Na Mszę świętą zapraszamy przede wszystkim wiernych, którzy zamówili intencję Mszy świętej. Pragniemy zapewnić, że Franciszkanie tu pracujący - zwłaszcza w chwilach trudnych, zawsze byli i będą w służbie Bogu i ludziom – w służbie Wam.

2. W związku z Dekretem Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, oraz zaistniałą sytuacją, pragniemy poinformować o nabożeństwach odwołanych i tych, które pozostają bez zmian w naszym Sanktuarium.

Nabożeństwa odwołane:

• w niedziele o 16.30 droga krzyżowa i o 17.00 gorzkie żale;
• w środy o 17.00 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży;
• w piątki nabożeństwa pasyjne tzw. „piątki marcowe”.

Bez zmian pozostają:

• msze św. w niedziele i w dni powszednie;
• nabożeństwa różańcowe o 17.30;
• nabożeństwa drogi krzyżowej w dni powszednie o 6.30

Pomódlmy się za wszystkich chorych i cierpiących z powodu epidemii, a także w intencji tych, którzy leczą i pielęgnują chorych, zawierzmy Matce Bożej Łaskawej nasze rodziny:

Pod Twoją obronę uciekamy się, Święta Boża rodzicielko,
naszymi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych,
ale od wszelakich złych przygód racz nas zawsze wybawiać.
Panno Chwalebna i Błogosławiona. O Pani nasza, Orędowniczko nasza, Pośredniczko nasza, Pocieszycielko nasza. Z Synem swoim nas pojednaj, Synowi swojemu nas polecaj, swojemu Synowi nas oddawaj. Amen.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK