Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

22.03.2020

IV Niedziela Wielkiego Postu 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
22 marca 2020 r.

1. Mamy świadomość, że Większość z Was, w tym trudnym czasie, nie może przyjść do świątyń więc my musimy wyjść do Was. Bądźmy razem, choćby tylko wirtualnie przez internetowe transmisje, które udostępniliśmy w czwartek w minionym tygodniu, dzięki dobroci i życzliwości Władz Miasta i Gminy Wieliczka na czele z Panem Burmistrzem Arturem Koziołem. Ten czas jest ciężki dla wszystkich, ale szczególnie dla samotnych, chorych i osób w podeszłym wieku. By łatwiej zaradzić potrzebom (dotyczy to szczególnie osób, które nie mają dostępu do internetu) podajemy numery telefonów: 510 987 109, oraz 510 987 084 pod które zawsze można zadzwonić w każdej potrzebie. Chcemy dzielić z Wami wszystko: szczęścia i nieszczęścia, radości i smutki, dole i niedole.

2. Bądźmy razem w sprawowanych Eucharystiach i nabożeństwach, które transmitujemy przez internet. Linki do transmisji na żywo znajdują się na facebooku oraz na stronie internetowej naszej parafii. LINK  Weźmy o godz. 20.30 – my tu w Sanktuarium, a Wy w swoich domach – do ręki różaniec ufając, że modlitwa i pokuta uwolnią ten świat i naszą Ojczyznę od pandemii.

3. W modlitwie pamiętajmy o tych, którym wirus zabrał życie, tych którzy są zarażeni wirusem, ich Rodzinach, pamiętajmy o Lekarzach, Pielęgniarkach – całym świecie medycznym niosącym ofiarnie pomoc chorym.

4. W miarę możliwości skorzystajmy z sakramentu pojednania, bo przecież nikt z nas nie wie jaka będzie sytuacja za tydzień i później, bo sprawowanie tego sakramentu nie będzie możliwe w takiej formie jak zawsze w Wielkim Tygodniu.

5. W środę, 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu, duchową adopcję dziecka poczętego będziemy mogli podjąć na Mszy świętej o godz. 18.00 i w naszych domach.

Przypominamy o nabożeństwach, które zostały odwołane:
• w niedziele o 16.30 droga krzyżowa i o 17.00 gorzkie żale;
• w środy o 17.00 droga krzyżowa dla dzieci i młodzieży;
• w piątki nabożeństwa pasyjne tzw. „piątki marcowe”.

Bez zmian pozostają:
• msze św. w niedziele i w dni powszednie;
• nabożeństwa różańcowe o 17.30;
• nabożeństwa drogi krzyżowej w dni powszednie o 6.30.

W nawiązaniu do Ewangelii z dzisiejszej niedzieli, życzmy sobie, aby nigdy nie ogarnęły naszego umysłu i naszego serca żadne ciemności, a nadto niech naszym dniom i nocom błogosławi Bóg w Trójcy Świętej Jedyny, a Maryja – Pani Łaskawa, wskazuje nam drogi miłości, pojednania i nawrócenia.

Pokój i Dobro - nasi kochani Przyjaciele!

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK