Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

10.05.2020

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 2020

OGLOSZENIA DUSZPASTERSKIE 
V NIEDZIELA WIELKANOCNA
10 maja 2020 r.
1. W miesiącu maju w szczególny sposób zwracamy się w modlitwie do Matki Najświętszej, odmawiając Litanię Loretańską. W naszym Sanktuarium nabożeństwa majowe odbywają się po Mszy św. wieczornej oraz przy kapliczkach na terenie naszej parafii: na Os. Kościuszki - o godz. 19.00, na Os. Bogucice przy ul. Dębowej - o godz. 19.00 i na ul. Wygoda - o godz. 19.30.
2. We wtorek, przypada kolejny dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Modlitwy nowennowe odbywają się bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00, jednakże bez procesji eucharystycznych.
3. W środę, 13 maja, w liturgii wspominamy Matkę Bożą Fatimską oraz kolejną rocznicę objawień fatimskich, kiedy to Maryja gorąco wzywała do modlitwy różańcowej i pokuty. Z tej racji rozpoczynamy w naszym Sanktuarium Nabożeństwa Fatimskie, które będą trwały do 13 października. O godz. 17.30 będziemy modlić się odmawiając Fatimski różaniec pokutny przed wystawionym Najświętszym sakramentem, o godz. 18.00 Msza św. a po Mszy św. nabożeństwo majowe, jednakże bez procesji.
4. W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji o potrzebne łaski przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby oraz o rychłą beatyfikację. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii, przed cudownym Krzyżem Pana Jezusa Miłosiernego, oraz na stronie internetowej. Intencje będą odczytane po Mszy św. przy doczesnych szczątkach Czcigodnego Sługi Bożego.
5. Również w czwartek przypada święto świętego Macieja Apostoła.
6. W sobotę w liturgii wspominamy św. Andrzeja Bobolę, męczennika.
7. W przyszłą niedzielęj o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju. Po adoracji, odbędzie się modlitwa o uzdrowienie przez wstawiennictwo św. Charbela.
8. Przypominamy, że w związku epidemią koronawirusa w nabożeństwach kościelnych może uczestniczyć 1 osoba na 15m kwadratowych. Należy przy tym pamiętać o wszystkich obostrzeniach dotyczących troski o nasze zdrowie i życie.
9. Od pierwszej niedzieli maja do ostatniej niedzieli września zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli, która znajduje się w ogrodzie klasztornym. Uczestnicząc na Mszy św. przed kaplicą, pamiętajmy o zachowaniu minimum dwumetrowej odległości oraz o konieczności założenia masek.
10. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu, które w czasie trwania pandemii, odbywają się codziennie od godz. 15.00 do godz. 18.00, a w poniedziałki dodatkowo od godz. 18.30 do 21.00.’
Całej Rodzinie Parafialnej oraz wszystkim sympatykom naszego klasztoru i kościoła oraz Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o modlitewnej pamięci.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK