Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

24.05.2020

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

OGŁOSZENIA
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
24 maja 2020 r.
1. 04 czerwca obchodzić będziemy 25 rocznicę koronacji Obrazu Matki Bożej Łaskawej. Główne Uroczystości Jubileuszowe odbędą się w sobotę 06 czerwca o godz. 12.00. W trakcie uroczystej Mszy świętej dziękczynnej, bp Damian Muskus dokona poświęcenia nowych koron oraz sukni, w którą zostanie przyozdobiony cudowny obraz Pani Łaskawej. Suknia i korony zostały wykonane przez pracownię Mariusza i Kamila Drapikowskich z Gdańska, jako wotum wdzięczności Matce Bożej za ponad czterowiekową opiekę nad naszym górniczym miastem. Powyższe dzieło nie zostałoby zrealizowane, bez udziału wszystkich Darczyńców, dlatego serdecznie dziękujemy za dary w postaci biżuterii oraz ofiary pieniężne, które zostały przekazane i nadal są wpłacane na utworzone w tym celu konto. W intencji wszystkich Ofiarodawców oraz Dobrodziejów naszego Sanktuarium w Uroczystość Jubileuszową o godz. 12.00, zostanie odprawiona Masza święta dziękczynna.
2. Z racji trwającej pandemii, liczba uczestników Uroczystej Mszy Świętej Jubileuszowej, będzie ograniczona, dlatego zachęcamy do duchowej łączności i modlitwy w intencji o dobre przeżycie Jubileuszu 25-lecia koronacji. Jako wspólnota Konwentu Wielickiego zapewniamy o modlitewnej pamięci w Waszych intencjach. Niech Matka Boża Łaskawa – Księżna Wieliczki wyprasza Wam potrzebne łaski oraz otacza Was szczególną opieką.
3. W poniedziałek, 25 maja, o godz. 18.45, w Auli Św. Jana Pawła II, odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Rodzicami dzieci, które w naszej parafii przygotowują się do I komunii św.
4. We wtorek, na Mszy św. o godz. 7.00 rozpoczynamy nowennę do Matki Bożej Łaskawej - Księżnej Wieliczki.
5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach przygotowań do tej uroczystości w wigilię zesłania Ducha Świętego, tj. 30 maja, w sobotę, odbędzie się czuwanie, które rozpoczniemy o godz. 21.00. Czuwanie zakończymy Mszą świętą o godz. 11.00.
6. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 31 maja, po Mszy św. o godz. 10.30 nastąpi uroczyste odczytanie aktu zawierzenie swego życia Jezusowi przez ręce Maryi. Osoby, które w ramach przygotowań do aktu zawierzenia, uczestniczyły przez 33 dni w rekolekcjach online, za pomocą Facebooka naszego Sanktuarium, otrzymają w tym dniu tekst zawierzenia, który zostanie wspólnie odczytany w Kaplicy, przed cudownym obrazem Matki Bożej Łaskawej.
7. Zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu codziennie o godz. 15.00, w kaplicy Matki Bożej Łaskawej, a w poniedziałki po Mszy św. wieczornej.
8. We wtorek, przypada 7 dzień nowenny przed uroczystością św. Antoniego Padewskiego. Nowenna odmawiana jest bezpośrednio po Mszy św. o godz. 18.00.
9. Również we wtorek o godz. 19.30 odbędzie się Msza św., a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z grupą modlitewną „Kecharitomene” w ramach przygotowań do Jubileuszu 25-lecia koronacji.
10. Zapraszamy na Msze św. o godz. 20.00 do Kaplicy Porcjunkuli w ogrodzie klasztornym.
Całej Rodzinie Parafialnej oraz wszystkim sympatykom naszego klasztoru i kościoła oraz Solenizantom i Jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia, niech Matka Boża – Księżna Wieliczki wyprasza Wam potrzebne łaski.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK