Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

26.07.2020

XVII Niedziela Zwykła 2020

GŁOSZENIA
17 NIEDZIELA ZWYKŁA
26 lipca 2020 r

1. Dzisiaj kończy się
Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. święcimy pojazdy, przy bramach wyjazdowych z klasztoru oraz na ulicy Br. Alojzego Kosiny - wzdłuż chodników. Dobrowolne ofiary - składane przy okazji - będziemy mogli przeznaczyć na Ogólnopolską akcję „Św. Krzysztof” – wspierając misjonarzy.

2. W pierwszą sobotę miesiąca,
01 sierpnia, o godz. 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej Łaskawej, w intencji Wspólnoty Żywego Różańca oraz w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca rozpoczniemy o godz. 10.00 odmawiając Fatimski Różaniec pokutny. W tym dniu przypada również 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Podejmijmy modlitwę w int. naszej Ojczyzny oraz za tych, którzy za jej wolność oddali życie.

3. W przyszłą niedzielę, 02 sierpnia, przypada
w naszym Sanktuarium uroczystość odpustowa ku czci Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli, głównej patronki naszej Prowincji Zakonnej. Suma odpustowa w intencji parafian, dobrodziejów oraz sympatyków naszego Sanktuarium, z dziękczynnym „Te Deum” zostanie odprawiona o godz. 10.30. Nawiedzając w tym dniu kaplicę Porcjunkuli, bądź inną świątynię franciszkańską lub parafialną można zyskać odpust zupełny.

4. Do odpustu Matki Bożej Anielskiej,
przygotowujemy się poprzez odmawianie nowenny po wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00, w kaplicy, przed cudownym wizerunkiem M.B.Ł.

5. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się
picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszym rodzinom nadużywanie alkoholu.

6. W dniach 1 - 2 sierpnia przeżywać będziemy 4 rocznicę Światowych Dni Młodzieży. Uroczystości rozpoczniemy na Campus Misericordiae o godz. 20.00, gdzie odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, a zaraz po jej zakończeniu o godz. 21.00 będziemy uczestniczyć w Procesji Światła. W niedzielę 2 sierpnia, o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza Święta. W ciągu dnia, jak również w nocy odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wraz z Panem Burmistrzem, serdecznie zapraszamy na powyższe wydarzenie.

7. Zarząd Prowincji dokonał zmian
personalnych w naszym klasztorze. Z naszego klasztoru odchodzą następujący współbracia: br. Franciszek do klasztoru w Kętach, br. Florian do Włocławka, o. Ariel do Zakliczyna i o. Jacek do Warszawy. Przychodzą: br. Lucjusz z Włocławka, o. Andrzej z Pińczowa i o. Damian z Dursztyna, który będzie pełnił w wielickim klasztorze funkcję gwardiana i proboszcza. Odchodzącym współbraciom oraz tym, którzy przybędą życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Bożej Łaskawej. Pożegnanie odchodzących współbraci odbędzie się w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10.30.

8. W zakrystii jest do nabycia prasa
katolicka.

Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym i rodzinnym, wypoczywającym na urlopach i wakacjach, życzymy Bożego błogosławieństwa, i opieki Pani naszej Łaskawej.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK