Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

04.08.2020

KORONOWIRUS

KORONOWIRUS

W związku z licznymi pytaniami, odnośnie koronowirusa w klasztorze oraz czy w naszym kościele będą odprawiane Msze święte i nabożeństwa, pragniemy poinformować, że wszystkie nabożeństwa pozostają bez zmian.

Jeden z naszych ojców przebywa w szpitalu z powodu zarażenia koroniwirusem, a czterech współbraci objętych jest kwarantanną.

Msze święte i nabożeństwa będą sprawowane przez tych kapłanów, którzy byli w ostatnim czasie na urlopie i nie mieli styczności z pozostałymi współbraćmi przebywającymi do tej pory w klasztorze. Bracia objęci kwarantanną mieszkają w odosobnionej części klasztoru, a pozostali, którzy pełnią posługę w kościele, mieszkają w Liceum Franciszkanskim z oddzielnym wejsciem, kuchnią i refektarzem i nie mają kontaktu ze współbraćmi objętymi kwarantanną.

Informujemy również, że współbracia objęci kwarantanną, nie mają żadnych objawów choroby i czują się dobrze. Będą przebywać w klasztorze przez dwa tygodnie bez możliwości kontaktu z innymi.

Przebywającego w szpitalu współbrata (który czuje się znacznie lepiej) jak również braci objętych kwarantanną powierzamy Matce Bożej Łaskawej - Księżnej Wieliczki.

PS.

Kościół został poddany dezynfekcji. Zwracamy się z prośbą, aby przed wejściem do świątyni zakładać maski i dezynfekować dłonie.

Pod Twoją obronę

uciekamy się,

święta Boża Rodzicielko,

naszymi prośbami

racz nie gardzić

w potrzebach

naszych,

ale od wszelakich

złych przygód

racz nas zawsze wybawiać,

Panno chwalebna

i błogosławiona.

O Pani nasza,

Orędowniczko nasza,

Pośredniczko nasza,

Pocieszycielko nasza.

Z Synem swoim nas pojednaj,

Synowi swojemu nas polecaj,

swojemu Synowi nas oddawaj.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK