Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

23.08.2020

XXI Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

21 NIEDZIELA ZWYKŁA

23 sierpnia 2020 r

 

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcamy przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.

 

2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godzinie 7.00 odbyło się wprowadzenie przez Księdza Dziekana w urząd proboszcza o. Damiana Bieńkowskiego OFM. Otoczmy go Naszą modlitwą 

 

3. Serdecznie zapraszamy do naszego Sanktuarium na adoracje Najświętszego Sakramentu. Adoracje odbywają się w poniedziałki, po Mszy św. wieczornej i trwają do godz. 21.00, zakończone błogosławieństwem i apelem jasnogórskim.

 

4. Składamy podziękowanie z ofiary założone w ubiegłą niedzielę na ludzi dotkniętych tragedią w Bejrucie. 

 

5. W związku z ciągle wzrastającą ilością zachorowań na COVID 19 w naszym województwie przypominamy wszystkim, aby zachowywać ostrożność. Prosimy, aby w miejscach publicznych, w tym także tutaj w naszym kościele zawsze mieć założone maski, które przykrywają nos i usta. Na ile to możliwe zachowujcie dystans. Prosimy również o modlitwę w intencji ustania epidemii.

 

W tym tygodniu patronują nam:

  • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł, powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • 26 VIII Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Po Mszy Świętej o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn, syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.
  • 29 VIII - wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela.

Na progu nowego tygodnia, wszystkim życzymy obfitości łask Bożych w życiu osobistym, rodzinnym i zawodowym, zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki Pani naszej Łaskawej

 

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK