Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

08.11.2020

XXXII Niedziela Zwykła 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

32 NIEDZIELA ZWYKŁA

08 listopada 2020

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata. Wielu wyznawców Chrystusa płaci za wiarę najwyższą cenę – oddaje swoje życie. Ofiarujmy im dar modlitwy. 

2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu będziemy przeżywali: – w poniedziałek święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej; – we wtorek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora kościoła; – w środę wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; – w czwartek wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika; – w piątek wspomnienie Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.

- w sobotę wspomnienie świętych męczenników Mikołaja i Towarzyszy;

3. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. 

4.  W czwartek o godz. 18.00 odbędzie się Msza św. w intencji próśb i podziękowań zanoszonych do Boga przez wstawiennictwo Sługi Bożego Brata Alojzego Kosiby. Prośby można składać w kaplicy przy zakrystii jak również na stronie internetowej.

5. W miesiącu listopadzie pamiętajmy o naszych drogich zmarłych. Wyrazem tej pamięci są między innymi wypominki za zmarłych, zarówno listopadowe, jak i roczne. W naszej świątyni przez cały miesiąc listopad o godz. 17.15 czytamy imiona zmarłych, a w ich intencji o godz. 17.30 modlitwa różańcowa i o godz. 18.00 Msza św.  

6. We wtorek swojego patrona będzie czcił o. Leon. Pamiętajmy o Solenizancie w naszych modlitwach.

7. W przyszłą niedzielę, NIE, odbędzie się poświęcenie książeczek na Mszy św. o godzinie 12.00 dla dzieci, które w naszym Sanktuarium przygotowują się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. Spotkania zostają odwołane z powodu pandemii i przełożone na bezpieczniejszy czas.  

8. Również w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odbędzie się Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

9. Przypominamy, że nasz kościół parafialny jest dwa razy w tygodniu sprzątany i dezynfekowany a w kościele przy wejściu o obok konfesjonałów są płyny dezynfekcyjne. Księża przed i po Komunii św. dezynfekują ręce. Prosimy także, aby zachowywać dystans, nosić maseczki i dezynfekować folie na kratkach konfesjonału po spowiedzi.

Dziękując za Waszą obecność i wspólnotową modlitwę, wszystkich Parafian i Dobroczyńców naszego sanktuarium i klasztoru polecamy opiece matki Bożej Łaskawej oraz opieki świętych patronów.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK