Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

13.12.2020

III Niedziela Adwentu 2020

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

13 GRUDNIA 2020

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed Świętami. Spowiadamy pół godziny przed każdą Mszą świętą.

2. Wspominamy dziś kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich ofiarach tego czasu.

3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W natłoku wielu ważnych spraw niech nie umknie naszej uwadze fakt, że pragniemy razem, rodzinnie wyjść na spotkanie przychodzącego Pana. Rodzina bowiem dla każdego z nas jest przestrzenią wzrastania w świętości na co dzień.

4. Msza Święta roratna w naszej świątyni w dni powszednie o godz. 6.45. Zapraszamy wszystkich, by razem z Maryją rozważali tajemnice Boże.

5. Jutro wspominamy w liturgii św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. W środę rozpoczniemy nowennę do Dzieciątka Jezus.  W czwartek przypada 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego  o towarzyszenie Ojcu Świętemu.

6.  W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 będzie odprawiona Msza św. w int. o pokój i zdrowie dla rodzin oraz adoracja Najświętszego Sakramentu Grupy Modlitewnej Królowej Pokoju.

7. W poniedziałek, 21 grudnia, kapłani udadzą się do chorych ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii.

8. W zakrystii, można zaopatrzyć się w prasę katolicką, świece wigilijne oraz opłatki. 

Wszystkim Parafianom, Dobrodziejom i Sympatykom naszego Sanktuarium, życzymy wszelkich łask Bożych oraz spokojnego przygotowania i dobrego przeżycia zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Księżnej Wieliczki Parafia pw. św. Franciszka z Asyżu

Cookies

Ta strona używa plików cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Dowiedz się więcej OK